הדברת עכברים

הדברת עכברים כל השיטות והיעילות שבהםכל מה שצריך לדעת על הדברת עכברים

למרבה הצער ישנם לא מעט יצורים קטנים ולא מאוד רצויים שנוטים לבקר אותנו מפעם לפעם. מעבר להפתעה הלא נעימה, מכרסמים ומזיקים אחרים עשויים להסב לא מעט נזקים משמעותיים, ועל החמורים שבהם חתומים בדרך כלל העכברים. הם יופיעו לרוב בבתים צמודי קרקע או בדירות גן, והם יעבירו איתם מחלות וחיידקים לא סימפטיים בעליל. במקרים רבים אנחנו עשויים שלא לזהות את הנזק עד לאחר שנעשה. כך, אם לא נבחין בנגיסת העכבר במזון שנותר על השולחן במטבח וננגוס גם אנחנו באותה המנה, אנחנו עשויים להידבק במחלות שונות, לרבות סלמונלה ומחלות מעיים שונות. אם כן, איך מבצעים הדברת עכברים ומה חשוב לדעת לפני שמטפלים בבעיה?

 

הדברת עכברים או לכידתם?

באופן כללי קיימות שתי שיטות מרכזיות להתמודדות עם העכברים. דרך אחת היא הדברת עכברים באמצעות חומרים כימיים שונים. השיטה הזו תכלול לרוב פיזור של פיתויים שיגרמו לעכבר להגיע אליהן, לנגוס ולהידבק ברעל המוצמד אליהם. הדרך האחרת היא לכידת עכברים לצורך שחרורם באוויר הפתוח. אם זיהיתם עכבר בבית, הדרך הטבעית (והידידותית) יותר היא לא רק הדרך המועדפת, אלא גם היחידה. הדברת עכברים מותרת רק כאשר מדובר בשטחים חקלאיים, בעוד בסביבה הביתית תוכלו לכל היותר ללכוד את העכבר ולפנות אותו לאחר שייתפס. אם השיטה המקובלת (והמותרת) היא הדברה כימית, בהחלט רצוי להיעזר בגורם מקצועי ומנוסה, ולוותר על הניסיון לחסוך בעלויות כדי לעשות את זה לבד, ולו רק כדי למנוע נזקים חמורים בעקבות שימוש לקוי בחומרי הדברה.

 

מלכודות דבק או קפיץ

אם הדברת עכברים איננה אפשרית, לפחות במסגרת הביתית, אין ספק שנדרשות חלופות אחרות. זה הזמן להכיר את מלכודת הדבק, טכניקה ישנה ופופולארית למדי. היא לא הדרך האידאלית אם אתם שואפים לשחרר את העכבר לחופשי לאחר שתלכדו אותו, אבל היא כן תשיג את המטרה. מלכודת דבק למעשה כוללת הצבה של פיתיון כזה או אחר, וכשייכנס העכבר אל המלכודת רגליו יידבקו אליה – צעד אכזרי בהחלט. מלכודת קפיץ אף היא נחשבת למהלך שיוביל למותו של העכבר, בעוד השימוש בדלת קפיצית הוא הפתרון הידידותי ביותר. כך יילכד העכבר במלכודת, ולאחר מכן ניתן לשחררו. חברת Eco-Pesti תוכל לסייע לכם באיתור הפתרון המתאים ביותר עבורכם, בבחירת המיקום הטוב ביותר להצבת המלכודות וכן בביצוע הדברת עכברים כאשר מדובר בשטח פתוח (או חקלאי, כאמור) שבו ניתן לבצע הדברה כדי למנוע נזקים כבדים ליבול.