הדברה ביולוגית

הדברה ביולוגית – מה זה בעצם?

אחת הבעיות הידועות בענף החקלאות ובסביבה הפרטית, היא בעיית החרקים והמכרסמים, אלה שפוגעים ברכיבי המזון ובאיכותו, ובאותה הזדמנות מפיצים מחלות ופוגעים בהיגיינה. הבעיות הללו חמורות מאוד, והצורך להתמודד איתן הוא תמידי. כולנו מכירים היטב את הסיפורים העתיקים על הפירות והירקות שאליהם נלווים שאריות של חומרי הדברה, מה שרק מחזק את החשיבות הרבה של הדברה ביולוגית. הסיפורים הללו אינם מוגבלים רק ליבול החקלאי, כמובן. אם כן, בעוד הדברה כימית היא שיטה עתיקת יומין עם לא מעט מגבלות, הדברה ביולוגית פותרת כמעט כל מגבלה ומכפה כמעט על כל חיסרון של המתחרה הוותיקה שלה. מה בדיוק זה אומר, ואיך הדברה ביולוגית מתבצעת בפועל?

 

הדברה ביולוגית ללא חומרים כימייםהדברה ביולוגית – ללא חומרים כימיים

בפשטות, הדברה ביולוגית מבצעת שימוש בעזרים טבעיים בלבד, ומתרחקת מהחומרים הכימיים שבהם השתמשנו בעבר והוכחו כמזיקים ומסוכנים. חברת הדברות מקצועית כמו Eco-Pesti מבינה היטב את הסכנות הנלוות לשיטות המסורתיות שמזיקות לא רק לחרקים ולמכרסמים, אלא גם לאוכל שאנחנו אוכלים ואף למי התהום שמגיעים בסופו של דבר אל הברז במטבח הבית. הדברה ביולוגית, אם כן, לא רק שאיננה מזיקה לסביבה היא גם מגנה על הצמחים ועל היבול שלנו. לצורך כך נעשה שימוש בטורפים מועילים, עליהם יש לנו שליטה טובה הרבה יותר, והם מטפלים בבעיה עצמה בלי ליצור בעיות אחרות באותה ההזדמנות.

 

תכנון נכון של הדברה ביולוגית

לאחר ניסיון רב שנים במתן שירותי הדברה בכלל, ובשיטות של הדברה ביולוגית בפרט, אנחנו בחברת Eco-Pesti יודעים להציע מגוון עשיר של פתרונות המותאמים לכל תנאי שטח ולכל מכשול אפשרי. בחינת השטח והתנאים שלו, וקביעת תכנית עבודה מוגדרת לטיפול בבעיה, הם אלה שמאפשרים ניצול יעיל של הכלים והחומרים הקיימים להשגת המטרה הרצויה: סביבה נטולת מזיקים ומכרסמים שמותירים אחרים מפגעים סביבתיים חמורים לאין שיעור. הדברה ביולוגית אפשרית במגוון שיטות, ובמקרים רבים אף ניתן לבצע התאמות לאורך הדרך בהתאם לצורך ועל פי התנאים המשתנים בשטח. ליווי מקצועי של חברת הדברות בעלת ניסיון בתחום ובשיטות הדברה שונות, זה בדיוק מה שיבטיח לכם את התוצאה האידאלית. זה בדיוק הניסיון של הצוות שלנו, בחברת Eco-Pesti.