סוגי הדברות שכדאי להכיר

מתכוננים לקיץ – הדברה שתרחיק את המזיקים
ינואר 3, 2018
הדברת חולדות
הדברת חולדות בשיטה הידידותית ביותר
ינואר 3, 2018
הצג הכל
הדברה אורגנית בחצר בית הלקוח

כשאנחנו פוגשים בבית נמלים טורדניים, מקקים או מכרסמים למיניהם, אנחנו מיד מחפשים את הדרך להיפטר מהם. למעשה, אנחנו מחפשים את הדרך להעלים את הבעיה לאורך זמן מתוך הבנה שאחרי נמלה אחת יגיעו החברות די מהר. אלא שהיום קיימים סוגים שונים של הדברות, וכדאי שתכירו את האפשרויות שלכם.

 

הדברות ביתיות

הפתרון הביתי הוא זה שאתם מכירים היטב. הדברות מהסוג הזה כוללות תכשירים שאפשר לקנות בכל סופרמרקט או מכולת שכונתית, והם זמינים בעיקר בצורת תרסיס. הבעיה היא שגם ריסוס בנקודה מסוימת (זו שבה פגשנו את הנמלה או את המקק) לא משיג פתרון ארוך טווח. כך אתם עשויים למצוא את עצמכם שוב ושוב באותה נקודה בדיוק, נלחמים עם הדברות פשוטות שמתקשות להשיג שקט תעשייתי לאורך זמן.

 

הדברות כימיות

השיטה הנוספת היא, כמובן, הזמנת חברת הדברות. חברות הדברה משתמשות במקרים רבים בחומרים כימיים שמשיגים פתרון ארוך טווח הרבה יותר. עם זאת, גם לשיטה הזו יש חסרון משלה. כדי לבצע הדברה כימית נדרשת מיומנות רבה וזהירות בלתי מבוטלת. זאת משום שללא אמצעי זהירות דיירי הבית (בהם גם הצעירים וחיות המחמד, הרגישים במיוחד) עשויים להיפגע באופן חמור מאוד. לכן אנחנו מתבקשים לא פעם להתרחק מהבית למשך כמה ימים, ולנהוג בזהירות רבה גם עם שובנו.

 

הדברה ירוקה

הפתרון שנמצא כדי להתמודד עם הסכנות הנלוות להדברה הכימית הוא פתרון של הדברה ירוקה. בשיטה הזו אנחנו משתמשים ברכיבים טבעיים יותר, כאלה שאינם כוללים חומרים כימיים. כך אנחנו שולטים טוב יותר בחשיפה לחומרים, ומשיגים תוצאה טובה לא פחות. בתוך הקטגוריה הזו נכללות גם הדברות ביולוגיות למיניהן, לרבות שימוש ביצורים טבעיים במקום בחומרים מסוכנים. למשל, חיית מחמד נחשבת לא פעם לפתרון הדברה ביולוגית, שכן החיה שלנו מרחיקה את המכרסמים והמזיקים בעצם נוכחותה.

 

איך בוחרים את הפתרון האידאלי?

כפי שאפשר להבין, הדברות שונות מותאמות לצרכים שונים ומאופיינות ביתרונות וחסרונות משלהן. כשאתם מזמינים חברת הדברות חשוב לבדוק מראש מה היא שיטת העבודה של החברה, והאם היא שומרת על כללי הבטיחות. לצד הגנה על הסביבה נדרשת הגנה על כל דיירי הבית, ורק חברה אמינה ומקצועית תדע לאתר פתרון איכותי באמת, שגם יספק תחושת ביטחון מוגברת לפני ואחרי שתתבצע פעולת ההדברה. בנוסף, חברת הדברות טובה תתחייב לאחריות על השירות. כך, אם זמן קצר לאחר הפעולה עדיין תתקלו בבית בחרקים שלא אמורים להיות שם, תדעו למי לפנות וממי לקבל שירות. חברה שמתחייבת לאחריות היא גם זו שמאמינה באיכות העבודה וברמת השירות שלה. כך תוכלו לישון הרבה יותר בלילה, בידיעה שלא יחכו לכם נמלים בצנצנת הסוכר או מקקים על יד פתח הביוב. אז נכון, תחזוקה נכונה והימנעות מהשארת מזונות ללא השגחה הם צעדים חשובים בדרך, אבל הדברה טובה תעזור לכם הרבה יותר.