הדברת פשפש המיטה – למה חשוב לעשות את זה?

הדברה אורגנית – מה זה בכלל?
יוני 8, 2018
כך תבצעו זיהוי והדברת טרמיטים
אוקטובר 9, 2018
הצג הכל

אתם מתעוררים בבוקר עם גירודים בלתי פוסקים וסימני עקיצה מטרידים למדי. אתם לא ממש בטוחים מאיפה זה הגיע או למה זה קורה אבל האמת היא שיש הסבר הגיוני ודי פשוט: פשפש המיטה. עם זאת, לפני שאתם מזמינים חברה מקצועית לצורך הדברת פשפש המיטה, כדאי שתבינו מה זה אומר ואיך הפשפש הזה בכלל הגיע לשם מלכתחילה.

 

היכרות רשמית: זהו פשפש המיטה

באופן כללי פשפש המיטה הוא חרק קטן מאוד. ליתר דיוק הוא יגיע לגודל מקסימלי של כ-6 מילימטרים במקרה הטוב. אם תצליחו לראות אותו תגלו שהוא חום-צהבהב, ואם הוא קצת יותר כהה אפשר רק להניח שהוא אכל ארוחה דשנה (כלומר מצץ לכם היטב את הדם). אז נכון, על הנייר הוא לא נחשב ליצור מסוכן מאוד, אבל הוא בהחלט מטריד במיוחד. הוא ניזון מהדם שלנו, מה שאומר שהוא יחפש כל הזדמנות אפשרית לעקוץ ולמצוץ את הדם. כדי להגיע אלינו הוא יתחבא – ניחשתם נכון – במיטה. לרוב נמצא אותו באיזו פינה עלומה במזרן, אולי מסתתר בסדין, ובלילה, כשאתם ישנים הוא עובד קשה מאוד. הוא אוכל ארוחה טובה וחזר למחבוא. כשתתעוררו לבוקר חדש תגלו עקיצות. הן רבות ומגרדות מאוד, והדרך היחידה למנוע מהן לחזור שוב הוא לבצע הדברת פשפש המיטה.

 

למה קשה לבצע הדברת פשפש המיטה?

כשאנחנו סובלים ממכת נמלים או חרקים אחרים אנחנו יכולים להשתמש בתרסיסים שונים, לפחות בטווח הקצר ועד להגעתה של חברת ההדברה. אלא שכאן המצב קצת יותר מורכב. הדברת פשפש המיטה היא משימה מאתגרת משום שהיצור הזה מסתתר בפינות שקשה לנו מאוד להגיע אליהן. אם הוא לא במיטה הוא מסתתר בין הבגדים שלנו ואם גם שם לא נאתר אותו יש סיכוי יותר מסביר שהוא מתחבא בין כריות הספה. חוץ מזה הוא גם מתרבה בקצב באמת בלתי רגיל, והנקבה יכולה להטיל 300 ביצים, מה שאומר שללא הדברת פשפש המיטה אתם עומדים לחלוק את חדר השינה שלכם עם מושבת פשפשים גדולה מאוד, וסביר להניח שתחושת קהילה לא ממש תחכה לכם.

 

אז מה אפשר לעשות?

הדברת פשפש המיטה היא, כאמור, משימה מורכבת. כאן צריך לשלב בין כמה טכניקות מרכזיות, מה שאומר שאתם עשויים להתמודד עם תהליך ממושך יחסית. במקום לסיים את הפעולה בריסוס אחד (כפי שאולי מתרחש במקרים רבים אחרים) כאן אנחנו נדרשים להפגין סבלנות, לעבוד קשה ולהישאר עם היד על הדופק עד שנוכל לדעת בוודאות שהסכנה חלפה. חום גבוה (כ-70 מעלות) הוא זה שלרוב יעשה את העבודה, אבל גם אז נצטרך להמשיך ולוודא שזה נגמר, שהפשפשים נעלמו, ושאין לנו סיבה לחשוש שמא נקום עם סימני עקיצות. עם חברת Eco Pest התהליך הזה יהיה בהחלט יעיל ואיכותי הרבה יותר.