הדברת פרעושים – מדריך למתחילים

כך תבצעו זיהוי והדברת טרמיטים
אוקטובר 9, 2018
מתי הדברה תועיל לכם?
אוקטובר 9, 2018
הצג הכל

למרבה הפלא, גם אם אין לכם חיית מחמד בבית אתם לא בהכרח פטורים מהצרה הזו. פרעושים יכולים להופיע גם בבתים שבהם לא היה מעולם כלב, וכדאי להבין איך הם מגיעים, מתי זה קורה קצת יותר וכמובן – איך מבצעת הדברת פרעושים. התשובות לפניכם.

 

הזמן האידאלי להופעת פרעושים

טוב, אז אין באמת זמן אידאלי, לפחות לא מבחינתנו, אבל בכל זאת נראה כי בתקופת האביב הם צצים בתדירות גבוהה יותר. מה שבטוח הוא שבכל זמן שבו הם צצים, הם מהווים מטרד של ממש. גם אם מדובר בקבוצה קטנה למדי, ואפילו בפרעוש אחד או שניים, הנזקים יפגעו בשלוות הבית. הם פעילים בעיקר בלילה, ובזמן שאתם ישנים הם יעקצו אתכם בכל מקום אפשרי (לרוב ברגליים ובבטן). מאחר והמזון האהוב עליהם הוא הדם שלכם, תהיו בטוחים שהם גם ייצמדו אליכם היטב כדי לקבל ארוחה דשנה. הם יתחילו מהכלבים והחתולים כמובן, אבל גם אתם – בני האדם – ממש לא חסינים, מה שאומר שכדאי לפנות לפתרון המתבקש: הדברת פרעושים.

 

מאיפה הם מגיעים בכלל?

אתם בטח מדמיינים לעצמכם את הכלב שמשחק בפארק וחוזר עם פרעושים תוך שהוא מדביק את כל דיירי הבית. בפועל, גם אם אין לכם יצור פרוותי ומתוק עם זנב אתם עשויים לסבול מהצרה הזו. הסיבה הפשוטה היא תחזוקה לקויה של החצר או, במקרים רבים אחרים, פרעוש שראה בכם ארוחה פוטנציאלית ונצמד אליכם מחוץ לשטח הבית. במילים אחרות, אתם לא צריכים לאמץ חיה כדי לקבל כפרס פרעושים – הם יכולים להגיע ממילא, מה שאומר שזו לא סיבה ממש טובה לוותר על חיית מחמד.

 

הפתרון: הדברת פרעושים

לצורך הדברת פרעושים יש שתי שיטות מרכזיות. יש מי שמעדיף את תרופות הסבתא, אם כי הן לרוב אפקטיביות פחות. הפתרון הנפוץ בז’אנר הזה הוא הצבת צלחת עם זמן ונר על הרצפה, אבל היא לא מאוד יעילה, וגם לא ממש מאפשרת לכם ללכוד את כל הפרעושים הקיימים בבית. פתרון טוב יותר, מקיף ויותר ובעיקר ארוך טווח הוא הדברת פרעושים מקצועית, כלומר – עם חברת הדברה מיומנת. חברת ההדברה תזהה את הבעיה ותבצע שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ובחומרים החזקים ביותר. כדי לבחור חברה טובה באמת, כזו שתבצע הדברת פרעושים בצורה יסודית ואיכותית, ערכו סקר שוק קצר, למדו להכיר את החלופות ובחרו בחברה עם ניסיון, ידע וציוד מקצועי לביצוע המשימה החשובה. רק כך תחזרו לשגרה בלי פרעושים, עקיצות וגירודים בלתי פוסקים.