כך תבצעו זיהוי והדברת טרמיטים

הדברת פשפש המיטה – למה חשוב לעשות את זה?
יוני 8, 2018
הדברת פרעושים – מדריך למתחילים
אוקטובר 9, 2018
הצג הכל

קשה לנו לראות אותם, והאמת היא שהם מסתתרים היטב מתחת לאדמה. אלה הם הטרמיטים, יצורים קטנים, שקטים וערמומיים. הם ניזונים בעיקר מהעץ שיש לנו בבית, מהכורסה העתיקה של סבתא ועד למשקוף העץ. ברוב המקרים נדע שהם שם רק כשנראה את הנזק לנגד העיניים, אבל זה לא אומר שאין לנו דרך יעילה וטובה לזהות אותם כדי שנדע לבצע הדברת טרמיטים בזמן. אז איך מתחילים, איך תדעו שהם שם ומה תעשו כשתזהו את החותם שהם מותירים אחריהם?

 

מזהים את הבעיה: רואים את הנזק

כאמור, הדרך הטובה ביותר להכיר בבעיה היא לזהות את תופעות הלוואי – כלומר את הנזקים. עם זאת, תוכלו לראות את הצרה מתקרבת כשתזהו מנהרות חול קטנות, אלו שנבנו על ידי הטרמיטים לרוב מאחורי הארון או הספה. בכלל, נסו לבחון אזורים שבהם יש עץ בבית, כולל באזור המטבח והאמבטיה. הם יכולים להסתתר בכל מקום אפשרי, ואם ביצעתם לאחרונה הדברה שגרתית (נגד מקקים ונמלים) ייתכן שהבעיה תאותר על ידי המדביר. עם זאת, הדברת טרמיטים שונה בתכלית מכל הדברה אחרת.

 

איך מבצעים הדברת טרמיטים?

מאחר והקן של הטרמיטים נמצא הרחק מהעין, ולרוב מתחת לאדמה, יהיה לכם קשה לבצע הדברה איכותית בעצמכם. דרך אפקטיבית ומומלצת היא להכין את הקרקע היטב עוד בזמן הבנייה או השיפוץ של הדירה, שכן זוהי ההזדמנות למנוע מהמטרד להופיע. אם זה לא קרה במועד עדיין לא מאוחר, ועם חברת הדברה מקצועית תוכלו למצוא פתרון יעיל. לרוב הפתרון הזה יכלול קידוחים בנקודות מוגדרות בסמוך לפאנלים, וכאן חשוב להקפיד על גורם מיומן שמכיר את כללי המשחק ויידע בדיוק איפה לקדוח ובאילו מרחקים, שכן קידוח לקוי עלול לפגוע בתשתיות.

 

החדרת חומרי ההדברה

אם כן, הדברת טרמיטים מתחילה בקידוח ולאחר מכן יתבצע השלב הבא, והוא שלב החדרת חומרי ההדברה. דרך נוספת להתגבר על הבעיה היא להציב פיתיונות ג'ל שיעבירו את חומר ההדברה אל הקן ויובילו למעשה לחיסול מוחלט של הבעיה. אם נדמה לכם שחומרי ההדברה הפשוטים שאתם מכירים מהחנות הקרובה למקום המגורים שלכם תעבוד, לצערנו אין לנו בשורה טובה. חומרי הדברה יכולים אמנם לטפל בבעיה אבל באופן זמני בלבד, ובתוך זמן קצר הטרמיטים יחזרו לאכול את ריהוט העץ שלכם. הבעיה החמורה עוד יותר היא שבזמן הזה תתקשו לאתר מקום מוצאם של הטרמיטים, מה שהופך את ההדברה היסודית למאתגרת במיוחד.