הדברת חולדות בשיטה הידידותית ביותר

הדברה אורגנית בחצר בית הלקוח
סוגי הדברות שכדאי להכיר
ינואר 3, 2018
הרחקת יונים
הרחקת יונים – הפעולה שתבטיח לכם שקט
ינואר 3, 2018
הצג הכל
הדברת חולדות

נדיר לפגוש אנשים שמחבבים את החולדה, בוודאי כשהיא מגיעה לביקור בלי הזמנה או התרעה מוקדמת. אלא שהחולדה דווקא נהנית מההפתעות הללו, והיא די נפוצה בשטחים עירוניים. עם זאת, היא גם נחשבת לגורם סיכון בכל הקשור להעברת מחלות שונות, ואם זה לא מספיק הרי שהיא גם מהירה מאוד, מה שיקשה עלינו ללכוד אותה. אם נתקלתם בחולדה אפשר רק להניח שרגע לאחר צווחת הבהלה הגיעה השאלה המתבקשת, והיא אילו שיטות הדברת חולדות קיימות. סקירה קצרה של השיטות השונות לפניכם, על שלל היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן, גם המסורתיות וגם המודרניות יותר.

 

הדברת חולדות בשיטה הכימית

אתם מכירים את השיטה הזו כפתרון לבעיות אחרות, כדוגמת מכרסמים אחרים וחרקים, אבל הדברה כימית הולכת ונעלמת בשנים האחרונות. למעשה, הדברת חולדות כבר כמעט איננה מתבצעת בשיטה הזו. הסיבה פשוטה: החומרים הכימיים המסורתיים נחשבים למסוכנים לא רק לחולדה, אלא גם לבני האדם ולחיות המחמד שלהם, אלו שאנחנו ממש לא רוצים להסב להם כל רע. חומרי ההדברה הללו כוללים רכיבים רעילים מאוד כמו פלואור אורגני, אבל יש להדגיש שהם עדיין קיימים ומשמשים גם לצורך הדברת חולדות, אבל בתדירות נמוכה מאוד.

 

שיטות ידידותיות יותר

אנטיקואגולנטים הם סוגי חומרים נוספים בהם ניתן להשתמש לצורך הדברת חולדות, ובמקרה הזה עדיף להימנע מתיאור הפעולה של החומרים בגופה של החולדה. זאת משום שהפעילות הזו מובילה למוות איטי וקשה בעקבות דימום פנימי. בעבר נהגו להשתמש בה גם לצרכי הדברה אחרים, אבל בעיקר לצורך הדברת חולדות. כפי שאתם בוודאי מבינים, האכזריות הזו הובילה רבים לשנות עמדה ולהתרחק מהשיטה הזו לטובת פתרונות אחרים, כואבים פחות וידידותיים יותר לסביבה בכלל.

 

הדברה אלקטרונית

אם אתם מחפשים שיטה קצת יותר ידידותית ופחות אכזרית לצורך הדברת חולדות, הנה השיטה עבורכם. הדברה אלקטרונית פועלת על צליל. זה נשמע מעט פשטני, אבל בפועל מדובר בשיטה שמשתמשת בתדרים נמוכים מאוד, כאלה שלנו אין כל יכולת לשמוע, או ברטטים לדוגמה. יש גם טכניקות אחרות אבל העיקרון משותף לכולן. השיטות הללו פשוט חוסכות מאיתנו את החשיפה המיותרים לחומרים כימיים וגם מהוות דרך קצת יותר הומנית להרחיק את החולדה הטורדנית מהמרחב הפרטי שלנו. בעוד מזיקים אחרים עשויים להגיע בקבוצות גדולות (למשל נמלים או טרמיטים), החולדה לרוב תגיע לבדה, אבל אם לא נטפל בה מהר וביעילות החברות אכן עשויות להגיע. טיפול מדויק יאפשר לנו להרחיק את החולדה, ואז תישאר בידינו משימת התחזוקה. בית נקי והיגייני, סגירת פחי האשפה ופתחי הביוב, כל אלה יעזרו לנו למנוע את הגעתו של היצור המעיק הזה ותחסוך מאיתנו הדברת חולדות פעם נוספת.