הרחקת יונים – הפעולה שתבטיח לכם שקט

הדברת חולדות
הדברת חולדות בשיטה הידידותית ביותר
ינואר 3, 2018
סוגי הדברות לקראת הקיץ
מאי 17, 2018
הצג הכל
הרחקת יונים

שנת הלילה חשובה לכולנו, ללא ספק. כשהיא טובה ואיכותית אנחנו מתפקדים טוב יותר בלימודים, בעבודה ובבית. אנחנו מרוכזים, יעילים וגם מצב הרוח שלנו משופר. עם זאת, אפשר להפר אותה גם די בקלות, בעיקר כשמחוץ לחלון מתמקמת לה יונה לבנה וצחורה, שאולי נראית יפה מבחוץ אבל בפועל מצליחה להרעיש ולהטריד את מנוחתנו. אחד הפתרונות היעילים ביותר להתמודד עם המצב הזה הוא הרחקת יונים, פתרון שמאפשר לנו להיפרד מהיונה אחת ולתמיד.

 

איך עושים את זה?

נתחיל מהבהרה אחת פשוטה: הרחקת יונים היא הפתרון האידאלי, ולא הדברה. הסיבה לכך היא שאין צורך אמיתי לבצע הדברת יונים ולפגוע בהן, שכן היונה איננה מהווה מטרד כשהיא רחוקה מאדן החלון או מהמרזב. אם נתקלתם ביונה טורדנית הימנעו מפגיעה פיזית בה, וכך תוכלו לא רק לפתור את הבעיה הקיימת אלא גם למנוע את הגעתן של יונים אחרות. הרחקת יונים יכולה להתבצע בכמה דרכים עיקריות. הדרכים הפשוטות כוללות הצבת פסלון של ינשוף או דחליל שאמורים להרתיע את היונים ולגרום להן להרגיש סכנה. הבעיה היא שהפתרונות הללו קצרי טווח. מהר מאוד היונה תבין את גודל התרמית, מה שאומר שעדיף לפנות לפתרונות אחרים של הרחקת יונים.

 

הרחקת יונים בדרך יעילה

פתרון יעיל הרבה יותר לצורך הרחקת יונים הוא התקנה של רשת איכותית. הרשת הזו תמנע מהיונים את הכניסה אל מסתור הכביסה או אל מרפסת השירות, בלי לפגוע במראה המבנה. זאת בהנחה שאתם פונים לגורם מקצועי שיתקין רשת חזקה וטובה, ומוותרים על הניסיון לרכוש רשת זולה (ופחות אסתטית) או להתקינה בעצמכם, ללא ציוד מקצועי. חברה המתמחה בהרחקת יונים והדברה היא זו שתוכל לבחון את תנאי השטח הקיים ולהציע את הפתרון המתאים. אלא שיש עוד דרך, נפוצה אף יותר מהרשת – הרחקת יונים באמצעות דוקרנים.

 

דוקרנים כשיטה לצורך הרחקת יונים

גם דוקרנים תוכלו לרכוש בעצמכם ולהתקין לבד, אבל הפתרון שתרכשו בחנות הקרובה לביתכם הוא לרוב זול ולא מאוד חזק. דוקרני פלסטיק נשברים יחסית בקלות, מה שיאפשר ליונה לחזור אל המקום שבו נעים לה כל כך לשהות. לעומת זאת, התקנה מקצועית תכלול דוקרנים חזקים מאוד. הרחקת יונים בשיטה הזו תאפשר לכם להשיג פתרון יציב וארוך טווח, שירחיק את היונים מהבית. כפי שאתם מבינים, יש לא מעט פתרונות אפשריים, ולכל אחד יתרונות משלו (לחלקם גם חסרונות). כדי לבחור את הפתרון המתאים לכם, זה שיבטיח לכם שקט וגם ירחיק את כיני היונים, את הלכלוך ואת הריח הרע שנלווה ללשלשת היונים, התמקדו בפתרונות מקצועיים ואיכותיים יותר. רק כך תוכלו לדעת שאתם בידיים טובות באמת, ושהבעיה לא תיפתר נקודתית אלא גם תמנע את חזרתם של הרעש והריחות.